Yageo 9T08052A3241FBHFT
9T08052A3241FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3241FBHFT
Brief Description
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3241FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3241FBHFT
QUANTITY
9T08052A3241FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3241FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3241FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3241FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3241FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3241FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3241FBHFT
SOCKET HEX 7/32" 1.65" datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIGITAL CONTROLLER FOR DLP datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf