Yageo 9T08052A35R7CBHFT
9T08052A35R7CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A35R7CBHFT
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A35R7CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A35R7CBHFT
QUANTITY
9T08052A35R7CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A35R7CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A35R7CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A35R7CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A35R7CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A35R7CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A35R7CBHFT
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 9A 30.58 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 40A 15V datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 25.4MMX5.5M datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf