Yageo 9T08052A3602CBHFT
9T08052A3602CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3602CBHFT
Brief Description
RES SMD 36K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3602CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3602CBHFT
QUANTITY
9T08052A3602CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3602CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3602CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3602CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3602CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3602CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3602CBHFT
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 7.7V RING datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 16SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 144POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP datasheet.pdf
DSUB 8W8 M FLOA G T datasheet.pdf
CONN 4.2MM WTB HEADER R/A 6POS datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 108POS datasheet.pdf
OSC MEMS 125.006MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
IC REG DDR TERM 3A 10DFN datasheet.pdf