Yageo 9T08052A3603CBHFT
9T08052A3603CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A3603CBHFT
Brief Description
RES SMD 360K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A3603CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A3603CBHFT
QUANTITY
9T08052A3603CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A3603CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A3603CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A3603CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A3603CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A3603CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A3603CBHFT
CONN RCPT WATERPROOF 7POS MALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC PROXIMITY SENS SGNL COND 8SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC datasheet.pdf
OSC MEMS 5.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
434MHZ WIRELESS SERIAL TRANSCEIV datasheet.pdf
20UF 400V 25.4X53.975 85C AXI datasheet.pdf