Yageo 9T08052A4121BBHFT
9T08052A4121BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4121BBHFT
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4121BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4121BBHFT
QUANTITY
9T08052A4121BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4121BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4121BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4121BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4121BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4121BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4121BBHFT
LED AMBER CLEAR 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 5-DSBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
OSC XO 5.068MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 30V 200MA DO35 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf