Yageo 9T08052A4123DAHFT
9T08052A4123DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4123DAHFT
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4123DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4123DAHFT
QUANTITY
9T08052A4123DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4123DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4123DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4123DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4123DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4123DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4123DAHFT
CONN HEADER SMD TIN 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 210MA 1.6 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf
FAN 5VDC 40X15MM 3WR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 7-12S datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
R85049/88-9Z03 datasheet.pdf
SLIP RING - 3 WIRE (10A) datasheet.pdf