Yageo 9T08052A4221DBHFT
9T08052A4221DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4221DBHFT
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4221DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4221DBHFT
QUANTITY
9T08052A4221DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4221DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4221DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4221DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4221DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4221DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4221DBHFT
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 150NS 32PLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 5V datasheet.pdf
TXRX RS-232 250KBPS 2X2 20TQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf