Yageo 9T08052A42R2CAHFT
9T08052A42R2CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A42R2CAHFT
Brief Description
RES SMD 42.2 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A42R2CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A42R2CAHFT
QUANTITY
9T08052A42R2CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A42R2CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A42R2CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A42R2CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A42R2CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A42R2CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A42R2CAHFT
CABLE BNC MALE RG58C/U 48" datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 6NS 100TQFP datasheet.pdf
IC CURR-LMT SW 1A 2-USB 10-TDFN datasheet.pdf
BOARD EVALUATION USB FOR I15100 datasheet.pdf
IC CTRLR POWER QUAD 36-SSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 150UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 750UH 3.7A 280 MOHM TH datasheet.pdf