Yageo 9T08052A4323CAHFT
9T08052A4323CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4323CAHFT
Brief Description
RES SMD 432K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4323CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4323CAHFT
QUANTITY
9T08052A4323CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4323CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4323CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4323CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4323CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4323CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4323CAHFT
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 16POS SMD datasheet.pdf