Yageo 9T08052A4531DAHFT
9T08052A4531DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4531DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4531DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A4531DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A4531DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4531DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4531DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4531DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4531DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4531DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4531DAHFT
IC AUDIO ATTENUATR W/MUTE 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.83KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 205 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf