Yageo 9T08052A45R3CAHFT
9T08052A45R3CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A45R3CAHFT
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A45R3CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A45R3CAHFT
QUANTITY
9T08052A45R3CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A45R3CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A45R3CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A45R3CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A45R3CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A45R3CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A45R3CAHFT
CAP CER 24PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC OCT TRANSP D-TYP LATCH20TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 30POS datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 350UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf