Panasonic Electronic Components EXB-28V1R3JX
EXB-28V1R3JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-28V1R3JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 1.3 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-28V1R3JX.pdf
Availability of EXB-28V1R3JX
QUANTITY
EXB-28V1R3JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-28V1R3JX
Internal Part NumberEIS-EXB-28V1R3JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-28V1R3JX
Related LinksEXB-28, EXB-28V1R3JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-28V1R3JX Details Description
Related parts for EXB-28V1R3JX
FUSE 63A 240V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 12MM BROWN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 7.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A 8SOP datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH 6XSON datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 10% 800VDC RAD 4LD datasheet.pdf
FUSE 5/PACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT PIN datasheet.pdf
DBL KEY EXCHANGE FLEX ACTUATOR datasheet.pdf
TERMINAL SOLISTRAND 3/0 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 20ppm 18pF 25 Ohm -20°C - 70°C COTS Through Hole HC49/U datasheet.pdf