Yageo 9T08052A46R4DBHFT
9T08052A46R4DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A46R4DBHFT
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A46R4DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A46R4DBHFT
QUANTITY
9T08052A46R4DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A46R4DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A46R4DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A46R4DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A46R4DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A46R4DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A46R4DBHFT
DIODE VAR CAP 42PF 12V SOD-323 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SRT datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
MCU 8BIT 8KB FLASH 32DIP datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 50POS R/A SMD AU datasheet.pdf