Yageo 9T08052A4701BBHFT
9T08052A4701BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4701BBHFT
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4701BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4701BBHFT
QUANTITY
9T08052A4701BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4701BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4701BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4701BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4701BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4701BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4701BBHFT
CONN TERM BLOCK 7.62MM 7POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
F6 WOVEN WRAP 1 1/2 BK 50' datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf