Vishay/Beyschlag MCW0406MD1782BP100
MCW0406MD1782BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCW0406MD1782BP100
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 1/4W 0604 WIDE
Datasheet Download
MCW0406MD1782BP100.pdf
Availability of MCW0406MD1782BP100
QUANTITY
MCW0406MD1782BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCW0406MD1782BP100
Internal Part NumberEIS-MCW0406MD1782BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0604 (1610 Metric), 0406
Supplier Device Package0406
Size / Dimension0.039" L x 0.063" W (1.00mm x 1.60mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCW0406MD1782BP100
Related LinksMCW0406MD, MCW0406MD1782BP100 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MCW0406MD1782BP100 Details Description
Related parts for MCW0406MD1782BP100
ADAPTER TEST CONN 12AWG SKT RED datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
XHT E TIP CHISEL 7.6 X 1.5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
QF50 SRD HDR VT .76AU 60POS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X8R 0402 datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
7 PORT INDUSTRIAL USB HUB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf