Yageo 9T08052A4753DBHFT
9T08052A4753DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A4753DBHFT
Brief Description
RES SMD 475K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A4753DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A4753DBHFT
QUANTITY
9T08052A4753DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A4753DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A4753DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A4753DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A4753DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A4753DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A4753DBHFT
CAP FILM 10000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLCK PCB 10.16MM 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 160W datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 102.48VC P600 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME FWE BLK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf