Yageo 9T08052A47R0CBHFT
9T08052A47R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A47R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A47R0CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A47R0CBHFT
QUANTITY
9T08052A47R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A47R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A47R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A47R0CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A47R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A47R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A47R0CBHFT
CAP CER 270PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH DIP FLUSH ACT 2POS datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 240A TO-247 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 55MA 13.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 57.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf