Yageo 9T08052A48R7CAHFT
9T08052A48R7CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A48R7CAHFT
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A48R7CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A48R7CAHFT
QUANTITY
9T08052A48R7CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A48R7CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A48R7CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A48R7CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A48R7CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A48R7CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A48R7CAHFT
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ6 M32 datasheet.pdf
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DECODER 3-8 LINE ADV 16-TSSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
FILTER EMI 1500 PF PI TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf