Yageo 9T08052A5111DAHFT
9T08052A5111DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5111DAHFT
Brief Description
RES SMD 5.11K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5111DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5111DAHFT
QUANTITY
9T08052A5111DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5111DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5111DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5111DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5111DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5111DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5111DAHFT
SCR NON-SENS 400V 40A TO-263 datasheet.pdf
GDT 150V 20% 15KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf