Yageo 9T08052A5362FBHFT
9T08052A5362FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5362FBHFT
Brief Description
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5362FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5362FBHFT
QUANTITY
9T08052A5362FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5362FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5362FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5362FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5362FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5362FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5362FBHFT
IC OPAMP CFA 100MHZ 8DIP datasheet.pdf