Yageo 9T08052A5490BBHFT
9T08052A5490BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5490BBHFT
Brief Description
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5490BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5490BBHFT
QUANTITY
9T08052A5490BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5490BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5490BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5490BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5490BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5490BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5490BBHFT
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 17POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0606 datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRY 23.62"L X 19.68"W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1400VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf