Yageo 9T08052A5603FBHFT
9T08052A5603FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5603FBHFT
Brief Description
RES SMD 560K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5603FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A5603FBHFT
QUANTITY
9T08052A5603FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5603FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5603FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5603FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5603FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5603FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5603FBHFT
RES SMD 62 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.2A SOT23-3 datasheet.pdf
PLUG FEMALE 3POS LARGE CAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 369 I/O 484FBGA datasheet.pdf
LABEL NETWORK ADH datasheet.pdf
IC SDI RECLOCKER 64QFN datasheet.pdf
POWER SUPPLY 2X 24V DIN RAIL datasheet.pdf