Yageo 9T08052A5762DAHFT
9T08052A5762DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A5762DAHFT
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A5762DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A5762DAHFT
QUANTITY
9T08052A5762DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A5762DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A5762DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A5762DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A5762DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A5762DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A5762DAHFT
CAP CER 0.47UF 630V X7R 3640 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 65MA 25 OHM TH datasheet.pdf