Yageo 9T08052A6043CAHFT
9T08052A6043CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6043CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6043CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6043CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A6043CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6043CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6043CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6043CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6043CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6043CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6043CAHFT
IC AMP AUDIO PWR 25W 48HTQFP datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 12.5"L X 10.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
ANT DIPOLE WLAN 100MM IPEX MHF datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS STR .100" TIN datasheet.pdf
PCF 7.50/06/90 3.5SN OR BX datasheet.pdf
MOD II HDR R.A. datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 95A 277/480VAC datasheet.pdf