Yageo 9T08052A6043CBHFT
9T08052A6043CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6043CBHFT
Brief Description
RES SMD 604K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6043CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6043CBHFT
QUANTITY
9T08052A6043CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6043CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6043CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6043CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6043CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6043CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6043CBHFT
JUMPER-H2730TR/C2016S/X 10" datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
CAP CER 5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC GPS RECEIVER L1 BAND 28TQFN datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-20 AWG GOLD datasheet.pdf
CBL FIBER OPTIC 230UM DUPLX 1M datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf