Yageo 9T08052A6193CAHFT
9T08052A6193CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6193CAHFT
Brief Description
RES SMD 619K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6193CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6193CAHFT
QUANTITY
9T08052A6193CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6193CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6193CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6193CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6193CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6193CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6193CAHFT
IC GATE NAND 6CH 2-INP 20-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB OTP 28CSP datasheet.pdf
CONNECTOR 10POS PCB SINGLE ROW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC SEQUENCER RESET PB 5V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
SC 3.81/12/135G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf