Yageo 9T08052A6193FBHFT
9T08052A6193FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6193FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6193FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6193FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A6193FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6193FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6193FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6193FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6193FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6193FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6193FBHFT
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 60V 300MA 2920 datasheet.pdf
MODULE AC CTLR 3PH 1200V ECOPAC1 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 1.27MM GLD SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 25W datasheet.pdf
HEADER 9POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf