Vishay/Beyschlag MMB02070C4703FB700
MMB02070C4703FB700 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C4703FB700
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C4703FB700.pdf
Availability of MMB02070C4703FB700
QUANTITY
MMB02070C4703FB700 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C4703FB700
Internal Part NumberEIS-MMB02070C4703FB700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package7,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C4703FB700
Related LinksMMB02070C, MMB02070C4703FB700 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C4703FB700 Details Description
Related parts for MMB02070C4703FB700
CAP CER 51PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48K FLASH 44-LQFP datasheet.pdf
IC 4-20MA CURRENT-LOOP TX 8VSSOP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 15P15C R/A SHLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
DSUB 78 F FLOA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123 datasheet.pdf