Vishay/Dale CMF6520K000FKBF
CMF6520K000FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6520K000FKBF
Brief Description
RES 20K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6520K000FKBF.pdf
Availability of CMF6520K000FKBF
QUANTITY
CMF6520K000FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6520K000FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF6520K000FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6520K000FKBF
Related LinksCMF6520, CMF6520K000FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6520K000FKBF Details Description
Related parts for CMF6520K000FKBF
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 19POS datasheet.pdf
FAN 60X15MM 12VDC 13.2CFM datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 11MM datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE6 PG29 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMBJ datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 220mA Backlight 16-DIP datasheet.pdf
5 V Low Power, Slew-Rate Limited RS-485/RS-422 Transceiver IC datasheet.pdf