TE Connectivity Deutsch Connectors DTS26W21-11SE-LC
DTS26W21-11SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
DTS26W21-11SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
DTS26W21-11SE-LC.pdf
Availability of DTS26W21-11SE-LC
QUANTITY
DTS26W21-11SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DTS26W21-11SE-LC
Internal Part NumberEIS-DTS26W21-11SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationE
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DTS26W21-11SE-LC
Related LinksDTS26W21, DTS26W21-11SE-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DTS26W21-11SE-LC Details Description
Related parts for DTS26W21-11SE-LC
MOSFET N-CH 150V 4.1A 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ 16SO datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
LED CBI 3MM DIN RED DIFF RA SGL datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/3.3V 2A 10DFN datasheet.pdf
HOOK-UP 16AWG WHT/ORG 1000' datasheet.pdf
TERMINAL MARKER WS 10/6 PLUS MC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf