Yageo 9T08052A6202CBHFT
9T08052A6202CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6202CBHFT
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6202CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6202CBHFT
QUANTITY
9T08052A6202CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6202CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6202CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6202CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6202CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6202CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6202CBHFT
IC CTRLR LCD BACK LT INV 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 12.2UH 7.6A 16 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" T/H TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf
PRSSR TRNS 0-1BR 0-100MV DIN datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf