Yageo 9T08052A6340CBHFT
9T08052A6340CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6340CBHFT
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6340CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6340CBHFT
QUANTITY
9T08052A6340CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6340CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6340CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6340CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6340CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6340CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6340CBHFT
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP4T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
T62-2 SHEET 100X100X0.2MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.200" (5.08mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PLUG COMPONENT NOM VOLTAGE 1000V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT datasheet.pdf