Yageo 9T08052A6650BBHFT
9T08052A6650BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6650BBHFT
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6650BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A6650BBHFT
QUANTITY
9T08052A6650BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6650BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6650BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6650BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6650BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6650BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6650BBHFT
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SW HEX ROTARY DIP THRU HOLE 50V datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 105V 1.42A datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
RES 82K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf