Yageo 9T08052A6810BAHFT
9T08052A6810BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A6810BAHFT
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A6810BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A6810BAHFT
QUANTITY
9T08052A6810BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A6810BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A6810BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A6810BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A6810BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A6810BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A6810BAHFT
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER HIPASS 2.4GHZ WLAN SMD datasheet.pdf
SOFTWARE WEB DOWNLOAD ENCRYPTION datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
PLUG IN UNIT FOR LSX 4M STD TEMP datasheet.pdf
RES 898 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SATA PWR CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf