Yageo 9T08052A7153CAHFT
9T08052A7153CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7153CAHFT
Brief Description
RES SMD 715K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7153CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A7153CAHFT
QUANTITY
9T08052A7153CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7153CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7153CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7153CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7153CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7153CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7153CAHFT
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SPI 16QSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN SPLICE SIDE FEED TIN datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC FIFO 65536X18 5NS 144BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 1.3W DO41 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 5E GRAY,GBE, CMR datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf