Yageo 9T08052A71R5CAHFT
9T08052A71R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A71R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 71.5 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A71R5CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A71R5CAHFT
QUANTITY
9T08052A71R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A71R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A71R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A71R5CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A71R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A71R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A71R5CAHFT
LED IND LIGHT 24V RED datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 333MHZ 516BGA datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 100VDC 1812 datasheet.pdf
CONN CAP FOR .3K. PLUG datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
SWAB SNGL HEAD FOAM 6" 50/PKG datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 5GHZ WLAN datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PLAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf