Yageo 9T08052A73R2FBHFT
9T08052A73R2FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A73R2FBHFT
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A73R2FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A73R2FBHFT
QUANTITY
9T08052A73R2FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A73R2FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A73R2FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A73R2FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A73R2FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A73R2FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A73R2FBHFT
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE DISPLAY PORT TO DVI-D F 5" datasheet.pdf
CONN RCPT 44POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33.2K OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf