Vishay/BCcomponents MRS25000C9538FC100
MRS25000C9538FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9538FC100
Brief Description
RES 9.53 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9538FC100.pdf
Availability of MRS25000C9538FC100
QUANTITY
MRS25000C9538FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9538FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9538FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9538FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9538FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9538FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C9538FC100
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT W/O NUT 12POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf