Yageo 9T08052A7502CAHFT
9T08052A7502CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7502CAHFT
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7502CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A7502CAHFT
QUANTITY
9T08052A7502CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7502CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7502CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7502CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7502CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7502CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7502CAHFT
SWITCH ROLLER SPST/NC 16A QC TER datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MOUNT W/PINS datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 1.4W 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 400V 5A TO220F datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf