Yageo 9T08052A8062DAHFT
9T08052A8062DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8062DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8062DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A8062DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A8062DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8062DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8062DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8062DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8062DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8062DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8062DAHFT
IC BCD-7 LATCH/DECOD/DRVR 16DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .180" datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 63VDC 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 7POS datasheet.pdf
LT GUARD datasheet.pdf
RES 240 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 201POS GOLD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf