Yageo 9T08052A8062DAHFT
9T08052A8062DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8062DAHFT
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8062DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A8062DAHFT
QUANTITY
9T08052A8062DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8062DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8062DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8062DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8062DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8062DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8062DAHFT
BACKPLANE 7-SLT SR9010 SMARTSTAR datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 4A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
QSFP 1X3 LIGHTPIPE COVER datasheet.pdf
A5 4.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC 60POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TRANS PNP/N CH 60V 6A SIP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 4.3UF AXIAL datasheet.pdf