Yageo 9T08052A8203DBHFT
9T08052A8203DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8203DBHFT
Brief Description
RES SMD 820K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8203DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8203DBHFT
QUANTITY
9T08052A8203DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8203DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8203DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8203DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8203DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8203DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8203DBHFT
RES SMD 120K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPDT 3A 19MM datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TXRX LIN STAND ALONE 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
OSC SO 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
10UF 16V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf