Yageo 9T08052A8250CBHFT
9T08052A8250CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8250CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8250CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8250CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A8250CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8250CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8250CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8250CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8250CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8250CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8250CBHFT
FIXED IND 330UH 4A 77 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240RDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf