Yageo 9T08052A82R0BBHFT
9T08052A82R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A82R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A82R0BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A82R0BBHFT
QUANTITY
9T08052A82R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A82R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A82R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A82R0BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A82R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A82R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A82R0BBHFT
RES SMD 56 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PLATE ON/OFF FOR 12MM BUSHING datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OCP 8SMD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/YEL datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EMI/RFI MINI-MIZER STR SGL END datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 530MA 160 MOHM datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 30ppm 12pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LGH-4 FLANGED RECEPT. datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf