Yageo 9T08052A82R5DAHFT
9T08052A82R5DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A82R5DAHFT
Brief Description
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A82R5DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A82R5DAHFT
QUANTITY
9T08052A82R5DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A82R5DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A82R5DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A82R5DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A82R5DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A82R5DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A82R5DAHFT
LED GREEN 525NM WATER CLEAR SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CNTRLR RF-DETECT 8-MSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HOOF W/DENT 60 3.10MM datasheet.pdf