Yageo 9T08052A8453CBHFT
9T08052A8453CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8453CBHFT
Brief Description
RES SMD 845K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8453CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8453CBHFT
QUANTITY
9T08052A8453CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8453CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8453CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8453CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8453CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8453CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8453CBHFT
IC INVERTER 8-INPUT 20DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCD-THR 3.81/24/90G 1.5SN BK datasheet.pdf
SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 355MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf