Yageo 9T08052A8660BBHFT
9T08052A8660BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A8660BBHFT
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A8660BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A8660BBHFT
QUANTITY
9T08052A8660BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A8660BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A8660BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A8660BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A8660BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A8660BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A8660BBHFT
RES SMD 19.1K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 24 OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO LGY 1.5X2"X 6' datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 14' REVERSED datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 380MA 2.73 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
254 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
CTV 18C 18#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 3C 3#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
TV 8C 8#8(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 35V 18X35,5 datasheet.pdf