Yageo 9T08052A86R6DBHFT
9T08052A86R6DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A86R6DBHFT
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A86R6DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A86R6DBHFT
QUANTITY
9T08052A86R6DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A86R6DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A86R6DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A86R6DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A86R6DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A86R6DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A86R6DBHFT
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
C/A SM, LC TO LC 2.0MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RS30-NV 24VDC datasheet.pdf