Yageo 9T08052A90R9FBHFT
9T08052A90R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A90R9FBHFT
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A90R9FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A90R9FBHFT
QUANTITY
9T08052A90R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A90R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A90R9FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A90R9FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A90R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A90R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A90R9FBHFT
RES 6.8K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/28/180GLF 3.2BK datasheet.pdf
SNPPR HOSE CLAMP MAX 2.327'' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
COMBO-S NON MAGNETIC NASA SPEC datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf