Microsemi SoC A40MX04-2VQ80I
A40MX04-2VQ80I picture photo
Mfg. Part Number
A40MX04-2VQ80I
Brief Description
IC FPGA 69 I/O 80VQFP
Datasheet Download
A40MX04-2VQ80I.pdf
Availability of A40MX04-2VQ80I
QUANTITY
A40MX04-2VQ80I Order Process
Ship out your order
Specifications of A40MX04-2VQ80I
Internal Part NumberEIS-A40MX04-2VQ80I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Total RAM Bits-
Number of I/O69
Number of Gates6000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case80-TQFP
Supplier Device Package80-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A40MX04-2VQ80I
Related LinksA40MX04, A40MX04-2VQ80I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A40MX04-2VQ80I Details Description
Related parts for A40MX04-2VQ80I
RECEIVER IR REM CTRL 3V 40KHZ datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16DIP datasheet.pdf
IC SUPER MPU 4.65 100MA 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PIN W/SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf